I Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „Duża Kopalnia” msurgiel 2022-05-18

I Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „Duża Kopalnia”

Ideą turnieju było wsparcie dobroczynnych inicjatyw z naszego regionu. W meczu wzięły udział 4 drużyny, które reprezentowały pracowników z
4 jednostek ŚKSM. Dodatkowym zawodnikiem, byli super kibice którzy nadali tej imprezie niezapomniany klimat i wytrwale dopingowali wszystkie drużyny.

2 października odbył się I Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „Duża Kopalnia”. Rywalizacja odbywała się na orliku przy Zespole Szkół numer 2 w Kielcach. Ideą turnieju było wsparcie dobroczynnych inicjatyw z naszego regionu. W meczu wzięły udział 4 drużyny, które reprezentowały pracowników z 4 jednostek ŚKSM. Dodatkowym zawodnikiem, byli super kibice którzy nadali tej imprezie niezapomniany klimat i wytrwale dopingowali wszystkie drużyny.

Każdy z zespołów wybrał charytatywny cel, który wsparł swoją grą:

I miejsce – drużyna „Biuro” wybrała do wsparcia Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie oraz ich Rodzin „Kryształki” oraz rehabilitację Pana Pawła, który uległ wypadkowi.

II miejsce – drużyna „Monolit Jaźwica” w której grali pracownicy Kopalni Jaźwica w Chęcinach wsparła Olusia chorego na dystrofię mięśniową.

III miejsce – drużyna „NieWinni” składająca się z pracowników Kopalni Winna w Łagowie zagrała na rzecz Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Dziennym Domu Pobytu Otwarte Serca w Sędku. Pieniądze zostały przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla Podopiecznych – osób niepełnosprawnych ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności z terenu czterech gmin: Łagów, Bieliny, Nowa Słupia, Raków.

IV miejsce – drużyna „Galaktikos Laskowa” składająca się z pracowników Kopalni Laskowa w Miedzianej Górze wsparła 25 Gromadę Zuchową „Szczęśliwe Misie” Hufiec Miasto Kielce. Pomoc została przekazana na zakup umundurowania, materiałów edukacyjnych oraz organizację obozów.

Każda z drużyn na swój cel przekazała 10 tysięcy złotych.

Turniej okazał się inicjatywą łączącą społeczności lokalne z firmą, która przyczyniła się do aktywizacji sportowej i społecznej, a także zwiększyła zaangażowanie pracowników w działalność Fundacji.