II Charytatywny Mecz Piłki Nożnej dla pracowników Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych Małgorzata Gawęcka 2022-11-04

II Charytatywny Mecz Piłki Nożnej dla pracowników Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych

W dniu 03.09.2022  na boisku przy Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach odbył się II Charytatywny Mecz Piłki Nożnej dla pracowników Świętokrzyskich Kopalni Surowców Mineralnych.
 
Ideą Turnieju jest wsparcie dobroczynnych inicjatyw z naszego regionu, a także odkrycie pokładów dobra w naszym najbliższym otoczeniu i promocja działań społecznych.
W turnieju wystąpiło 5 drużyn, które reprezentowały pracowników z 5 jednostek przedsiębiorstwa. Każdy z zespołów wybrał charytatywny cel, który wsparł swoją grą.
  • I miejsce zdobyła drużyna Monolit Jaźwica, która dzięki swojej grze wesprze rehabilitację Kubusia Bęben z gminy Chęciny, który cierpi na zanik mięśni oraz Emilki Migalskiej mieszkanki Bolmina, która od urodzenia zmaga się z niewydolnością nerek i jest wpisana na krajową listę osób oczekujących na przeszczep.
  • II miejsce zdobyła drużyna Biurokratów, która przekaże 10 000 zł dla 2,5 letniej Tosi Czarneckiej z Kielc, która walczy z wyjątkowo złośliwym guzem mózgu.
  • III miejsce zdobyła drużyna Galaktikos Laskowa, która postanowiła wesprzeć kwotą 10 000 zł działania Stowarzyszenia Rozwoju Społecznego Zalezianka.
  • IV miejsce przypadło drużynie Kopalni Winna, która wesprze kwotą 5 000 remont Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Nieskurzowie Nowym oraz kwotą 5 000 zł rehabilitację 7 letniego Antoniego Plewińskiego z gminy Pawłów, który zmaga się z padaczką lekoodporną i podrażnieniem mózgowym czterokończynowym.
  • V miejsce zdobyła drużyna Białgon, która zagrała dla podopiecznych Zakładu Aktywizacji Zawodowej w Pietraszkach na Białogonie, gdzie pracuje 30 niepełnosprawnych osób. Dzięki wsparciu ZAZ rozpocznie budowę windy.

Całe wydarzenie wieńczył mecz towarzyski pomiędzy zwycięzcami Monolit Jaźwica i drużyną damską „Lejdis”. Puchary dla wszystkich drużyn wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Chęciny Pan Robert Jaworski. Byli z nami jak co roku niezawodni strażacy z OSP Chęciny, którzy zorganizowali wiele konkursów strażackich dla dzieci. Dziękujemy za wsparcie!