Kolejne podmioty włączają się do działań w ramach Programu Solidarni Małgorzata Gawęcka 2022-07-26

Kolejne podmioty włączają się do działań w ramach Programu Solidarni

Obecnie widać spadek zainteresowania mediów i tym samym szeroko pojętej społeczności toczącym się konfliktem na Ukrainie. Wojna zaczyna być traktowana jako część „normalnej” rzeczywistości. Pojawiają się tendencje do myślenia, iż „zrobiliśmy już dla jego ofiar wszystko co było możliwe” i pozostaje jedynie czekać na jego zakończenie. W Fundacji Kaganek jesteśmy świadomi tego problemu. Ze swojej strony robimy wszystko aby nie „przyzwyczaić się do wojny”. Mamy wypracowane kanały komunikacji, mamy możliwości techniczne i zaangażowanych ludzi. Jedyne czego jeszcze potrzebujemy to więcej ładunku do przewiezienia.

Od 28 marca 2022 nasza Fundacja zorganizowała 15 transportów pomocy humanitarnej, które trafiły do Caritas Spes Archidiecezji Lwowskiej, a stamtąd dalej w głąb Ukrainy. W ramach  pomocy dostarczyliśmy do tej pory ponad 200 ton żywności oraz 16 agregatów prądotwórczych i 2 wózki widłowe do pomocy przy rozładunku produktów w magazynie Caritas Spes). Fundacja do tej pory przekazała do Lwowa towar o wartości ponad 1 200 000 zł (w tym z własnych środków zakupiła towary na ok 70 000 zł). Dzięki wielu ludziom o wielkich sercach udało nam się pozyskać dodatkowe środki na realizacje naszych działań.

Do Programu Solidarni postanowiły się dołączyć firmy i instytucje, którym los drugiego człowieka nie jest obojętny:

• Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., dzięki któremu dostarczyliśmy do Lwowa 4 agregaty prądotwórcze oraz 20 mauzerów do przechowywania paliwa, które używane jest do bieżącej pracy agregatów.
  • Organizacja pozarządowa Bellwether International z Londynu – która przekazała na nasze działania 10 000 euro na zakup produktów spożywczych.
  • Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor sp. z o.o. z siedzibą w Zawierciu, która przekazała 11 agregatów prądotwórczych oraz  29 t produktów spożywczych.
  • Fundacja ARP, która przekazała prawie 38 tysięcy opakowań makaronu oraz 35 tysięcy opakowań konserw mięsnych.
  • Zychowicz Przetwórstwo Mięsa , która przekazała 500 szt. mielonki mięsnej. Bardzo dziękujemy za wsparcie i możliwość niesienia wspólnej pomocy dla ludności Ukrainy.