Fotorelacja z musicalu „Łaszczyńscy w służbie ludzkości” Małgorzata Gawęcka 2023-11-10

Fotorelacja z musicalu „Łaszczyńscy w służbie ludzkości”

Wyjątkowy musical stworzony w myśl edukacji pokoleniowej, patriotycznej i społecznej. Musical o rodzinie Łaszczyńskich to opowieść o ludziach niezwykłych, którzy dzięki marzeniom, wyobraźni oraz nadzwyczajnemu intelektowi i umiejętnościom przyspieszyli bieg historii. Ich dokonania są znane i wykorzystywane po dziś dzień w chemii, elektrotechnice i górnictwie wydobywczym.
Były owacje na stojąco i łzy wzruszenia, a później powtarzające się raz po raz komentarze, że to, co zadziało się na scenie, przerosło wszelkie oczekiwania. Premiera musicalu “Łaszczyńscy w służbie ludzkości” okazała się ogromnym sukcesem!

Postawiliśmy przed sobą wielkie wyzwanie, bo przecież jeszcze nigdy nie tworzyliśmy pełnowymiarowego spektaklu. Premiera spektaklu odbyła się 12.10.2023 r. oraz dwa dodatkowe spektakle w dniu 13.10.2023 r. Projekt jest owocem szerokiej współpracy.

Pragniemy podziękować za okazaną życzliwość i wsparcie wszystkim zaangażowanym w realizację musicalu osobą i podmiotom:

• Wojewódzkiemu Domowi Kultury w Kielcach,
  • Firmie ML System,
  • Firmie Gaz System www.gaz-system.pl
  • Firmie Enea,
  • Bankowi Gospodarstwa Krajowego,
  • Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu,
  • Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju

Dodatkowo chcieliśmy podziękować za wsparcie w organizacji wydarzenia:

• Panu Marszałkowi Województwa Świętokrzyskiego,
  • Dyrekcji, pracownikom i tancerzom Kieleckiego Teatru Tańca,
  • Dyrekcji i pracownikom Kieleckiego Centrum Kultury,
  • Panu Pawłowi Królowi oraz Andrzejowi Rębalskiemu oraz wnukom Braci Łaszczyńskich Pani Annie Kulińskiej oraz Panu Michałowi Łaszczyńskiemu, którzy wparli swoją wiedzą historyczną i wspomnieniami tworzenie scenariusza musicalu.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Wojewody Świętokrzyskiego i Burmistrza Gminy Chęciny oraz patronatami medialnymi: TVP3 Kielce, Radio Kielce, Radio eM oraz Echo Dnia za co również serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do relacji fotograficznej ze spektaklu.