Kolejne działania w ramach Programu Solidarni Małgorzata Gawęcka 2022-11-07

Kolejne działania w ramach Programu Solidarni

Nasza Fundacja organizuje własne transportu pomocy humanitarnej do Lwowa, ale również wspiera inne instytucje w transporcie darów na teren Ukrainy.

Wzięliśmy udział w 4  transportach pomocy humanitarnej zebranej przez Caritas Polska do Caritas Spes Lwów z Lublina i Leżajska do Lwowa w ramach których dostarczyliśmy ok 73 t produktów (sprzęt medyczny, paczki RR)T o łącznej równowartości ok 663 tys. zł.
Włączyliśmy się również w transport mebli domowych i kuchennych oraz sprzętu AGD, które trafiły dzięki naszym kierowcom na Ukrainę. Pomoc dla ukraińskich rodzin jest możliwa dzięki wspólnym działaniom Grupa Polski Holding Hotelowy , Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju oraz Ukraińskiego Stowarzyszenia Hoteli i Kurortów (UHRA). Dzięki współpracy z Ukraińskim Stowarzyszeniem Hoteli i Kurortów wyposażenie zostało przekazane do mieszkań w obwodzie lwowskim i będzie służyło ukraińskim rodzinom, które w trakcie wojny straciły dach nad głową.
Pod koniec października wraz z Caritas Spes i Towarzystwem Aktywności Obywatelskiej dostarczyliśmy zakupione ze środków Fundacji Kaganek oraz z darowizny Fundacji Trenuj Bycie Dobrym 120 szt. lasek ortopedycznych dla osób niewidomych i słabowidzących w Pokrowsku.
Pokrowsk znajduje się w obwodzie donieckim, w promieniu 40 km od linii frontu, gdzie pomoc bardzo często nie dociera.
Dzięki zaangażowaniu i wielkim sercom, w zorganizowanych akcjach, w przeciągu dwóch dni udało się dostarczyć żywność i paczki bezpośrednio do najbardziej potrzebujących w obwodach donieckim, dniepropietrowskim i chersońskim, między innymi do miejscowości graniczących z Chersoniem i Nikopolem, znajdującymi się w zasięgu artylerii. Około 80 ton pomocy, które otrzymuje Caritas Spes we Lwowie, trafiło tam gdzie mieszkańcy postanowili zostać w swoich domach, bądź zostali przesiedleni z obecnie okupowanego terenu i oczekują powrotu.

Od początku konfliktu zbrojnego na Ukrainie dostarczyliśmy na teren Ukrainy  pomoc rzeczową o  łącznej równowartości około: 2 276 000 złotych.

Wiemy jak ważna jest dalsza pomoc z naszej strony i okazanie wsparcia i miłosierdzia w tym niekończącym się konflikcie, stale mamy świadomość, że dociera w najbardziej potrzebujące tego serca i ręce.